Taşıma Torbası

1. Taşıma Torbası Nedir?

Taşıma Torbası ağır ürünleri taşımada aynı zamanda gruplamada ve temiz yada kirli bir çok ürünü taşımada kullanılır. Taşıma kapasitesi güçlüdür. Yüksek ağırlığa dayanıklıdır bu bakımdan istenilen ölçüde ve istenilen renkte üretilip kullanılmaya uygun bir naylondur. Dış etkilere karşı dayanıklı hammaddeden üretilir.

1.1 Taşıma Torbasının Başlıca Özellikleri

1- Az yoğunluklu polietilenden üretilir.
2- Parlak ve şeffaftır.
3- Esnektir.
4- Isıl işlemine göre amorf (şeffaf) ya da yarı kristal (opak ve beyaz) olarak üretilebilir.
5- Kokusuz, tatsız olmasının yanında naylon ürünle temas ettiğinde de koku ve tat etkisi asla bırakmaz.

6- Hava şartlarına karşı dayanıklıdır.
7- Firmaların isteğine bağlı olarak üründe katkı maddesi kullanarak %100 doğada çözünür halde üretimi gerçekleşir. (Doğada çözünme süresi 24 aydır)
8- İstenilen ölçülerde üretimi sağlanabilir.
9- İstenilen renklerde üretimi sağlanabilir.
10- İstenilirse torbanın üzerine baskı yapılabilir. Baskı reklam amaçlı kullanımda firmaya yarar sağlar.

1.2 Taşıma Torbasının Kullanım Alanları

Taşıma Torbasının Kullanım Alanları oldukça geniştir. Çoğunlukla endüstriyel uygulamalarda fazlaca kullanım alanına sahiptir. Depolama, tekstil, sevkiyat ve ağır sanayi taşımacılığında, hızlı tüketim ürünleri ve dökme ürünlerin ambalajlanmasında kullanılır. Sızdırmaz olduğundan dolayı temiz ve kirli bir çok atık maddellerin taşınmasında kolaylık sağlar. Oteller, tekstil üretimi olan firmalar ve çamaşırhanelerde bu torbalar büyük kolaylık sağlar.

Bunların yanı sıra özel parça üretimi yapan ve mobilya araç gereçler üreten firmalarda sıklıkla bu torbaları kullanır. Talep edilen her renk ve ölçüde üretilebildiğinden dolayı satış ve reklam gücünü arttırır. Bu torba ürünleri dış etkenlerden koruduğu kadar firmaların kalite hizmetini de arttırır.

Taşıma Torbası
Taşıma Torbası
Taşıma Torbası
TOP